Cumhurbaşkanlığı kaynaklarınca , Türkiye-Rusya mutabakatının , Türkiye'nin mültecilerin Avrupa'ya geçişi için uygulamaya koyduğu açık kapı politikasında geri adım atmayacağı belirtildi.

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında Moskova da gerçekleştirilen  İdlib  zirvesi , göçmen krizinin yaşandığı Avrupa Birliği (AB) tarafından da yakından takip ediliyordu.

ERDOĞAN-PUTİN GÖRÜŞMESİNDEN ATEŞKES ÇIKTI

Türkiye-Rusya zirvesinde ateşkes ateşkes kararı alındı. Ancak sahada ateşkes sağlansa da , düzensiz göçmenler konusunda AB ye iyi haber gelmedi.

MÜLTECİ POLİTİKASINDA GERİ ADIM ATILMAYACAK

TRT Haber in haberine göre; Cumhurbaşkanlığı kaynakları , Türkiye-Rusya mutabakatının ,  Türkiye  nin mülteci politikasında yaptığı değişiklikleri geri almasını gerektirmediğini , Avrupa Birliği nin 2016 anlaşması kapsamında  Türkiye  ye verdiği sözleri tutmadığı gerçeğini değiştirmeyeceğini aktardı. 

Avrupa Birliği nin ,  Türkiye  ye karşı değil ,  Türkiye  yle iş birliği içerisinde Suriye de yaşanan insani krizi sonlandırmak için gerekli adımları atması gerektiği ifade edildi.

ATEŞKES YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

Türkiye ile  Rusya  nın ,  İdlib  Gerginliği Azaltma Bölgesi nde uygulanmak üzere anlaşmaya vardığı ateşkes süreci başladı.

Moskova da varılan anlaşmanın detaylarında , "İdlib ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =