AK  Parti   Grup   Başkanvekili   Özlem   Zengin  dün Meclis'te Başkan Erdoğan'a çirkin sözler sarf eden CHP  Grup   Başkanvekili  Engin Özkoç'a sert tepki göstererek "Doğrusu bir kez o metni okuyan medeni

haber7
0

İdlib de askerlerin şehit düşmesinin ardından yaşamın bir şekilde devam ettiğini söyleyen AK  Parti   Grup   Başkanvekili  Özlem Zengin , "Buradaki toplantının başka bir amaçla yapılıyor gibi gösterilmesini şiddetle reddediyoruz." diye konuştu.

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ın dil konusunda partisine ödev vermeye çalıştığını belirterek basit bir tavsiyede bulunacağını vurgulayan Zengin , şöyle devam etti:

"Dün kendi  Grup  Başkanvekilinizin yapmış olduğu konuşmayı , lütfen yüksek sesle kendi kendinize bir kez okuyunuz. Doğrusu bir kez okuyan  Medeni   insanlar  , böyle bir  konuşmaya  tahammül edemezler. Bu yetmiyor , kürsüye çıkılarak adeta bence bir komplo düzenleniyor. Bilerek Meclisi gerelim , bu yetmez , bu gerginliği topluma taşıyalım; kavga , çıngar çıkaralım memlekette. Cumhurbaşkanımız bugün Rusya ya giderken böyle gerilimli bir hava gösterelim... Bütün meselenin bu olduğunu düşünüyorum. Tabii kendi iç hesaplarınızda başka şeyler de vardır."

"DİL MESELESİNİ ÖNEMSİYORUZ"

Meclisin ciddi bir mecra olduğuna işaret eden Zengin , "Dil meselesini önemsiyoruz , aynı meselenin sizin temel bir sorununuz olduğunu düşünüyorum. O nedenle bunların hepsinin altını çizerek size iade ediyorum." diye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =