Turkcell  , kamu-özel sektör iş birliğiyle projelendirilen dijital hastaneleri Türkiye'nin hizmetine sunmaya devam ediyor

haber7
0

Turkcell , kamu-özel sektör iş birliğiyle projelendirilen dijital hastaneleri Türkiye nin hizmetine sunmaya devam ediyor.

Turkcell açıklamasına göre , Türkiye nin ilk dijital hastanesi Yozgat’ın ardından Adana , Elazığ , Eskişehir ve son olarak da Bursa  Şehir  Hastaneleri nin iletişim ve bilişim altyapıları  Turkcell  tarafından son teknolojiyle donatıldı. Böylece dünyanın en saygın dijital hastaneleri ile aynı seviyede hizmet veren dijital  altyapı  ve uygulamalar Türkiye genelinde 5 şehir hastanesinde kullanılmaya başlandı.

10 milyondan fazla işlem dijital ortama taşındı Yerli ve  milli  dijital hastaneler kurma amacıyla çalışmalarını sürdüren  Turkcell  in , geliştirdiği son teknoloji sistem olan HBYS ile bilgi sistemlerini tamamıyla bütünleşik hale getirdi. Bu sayede hastane içindeki tüm tıbbi cihazlar; ağlar ve sensörler aracılığıyla birbirleriyle haberleşiyor.

Hastayla ilgili yapılan her türlü tıbbi test , radyoloji görüntüleri , rapor gibi işlem ve bilgiler dijital ortamda doktorlara ulaştırılıyor. Hastanelerdeki kağıt kullanımını en aza indiren dijital yapı sayesinde test ve röntgen sonucunu taşıma gibi dertler de ortadan kalkıyor. Bu yenilikçi sistem sayesinde hastaların teşhis ve tedavi süreçleri hızlanırken , doktorlar da tek tuşla hastayla ilgili sonuçlara ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =