İzmir'in Bayraklı ilçesinde , etkisini artıran  sağanak  nedeniyle sokakta çökme meydana gelirken , bazı araçlar oluşan çukura düştü. Mahalle halkı , her yağmurda benzer görüntülerin yaşa

haber7
0

Uzun yıllardır aynı mahallede oturduğunu söyleyen Yusuf Yurt "50 senedir burada oturuyorum. Maalesef bu durum  İzmir  in çilesi. Yetkililere  Defalarca  söylememize rağmen ne yazık ki sonuç alamadık. Bir aydan beri mahalleye beton atılsın diye söylememize rağmen sonuç alınamadı. Her yağmurda bunu yaşıyoruz" dedi. 

Dün gece saatlerinde başlayan  sağanak  nedeniyle şehrin bazı noktalarında su baskınları meydana gelirken , yağış sebebiyle trafikte aksamalar yaşanmaya devam ediyor. Trafik polisleri , şehrin birçok noktasında sıkışıklığı açmak yoğun çaba sarf ediyor. 

Alpaslan Mahallesi 1620/12 sokakta da yağış sebebiyle asfaltta çökmeler meydana geldi. Biriken sular halka zor anlar yaşatırken , iki otomobil oluşan çukurlara düştü. Maddi hasar meydana gelen araçlar çekici yardımıyla çıkarılırken , sokağa gelen ekipler hem temizlik hem de çöken bölgeyi doldurmak için çalışmalara başladı. Aracıyla oluşan çukura düşen sürücü , o anları şöyle anlattı:

"Yağmur sebebiyle her yer kilit durumdaydı. Ben de işe yetişmek için ve yolu biraz olsun kısaltmak için bu sokağa girdim. Önümden iki araba döndükten sonra ben de döndüm. Yağmur suları çok yoğun aktığı için çukuru görmedim ve düştüm. Allah dedim kaldım. Ekiplerin yardımıyla arabayı çıkardık. Kaportada biraz hasar var. Alt takımda hasar olup olmadığı serviste belli ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =