Zeytin Dalı Harekatı  sırasında Afrin'de şehit olan askerlerin  naaşlarını   kaçıran  ve daha sonra yakalanarak Hatay'a getirilen YPG/PKK'lı terörist  Duzyer Kurdi  , "devletin birliğini ve ülke bütünl&uum

haber7
0

Zeytin Dalı Harekatı sırasında  Afrin  de şehit olan askerlerin cenazelerini kaçıran ve Suriye de jandarmanın takibi sonucu yakalanarak  Hatay  a getirilen  YPG PKK  lı  terörist   Duzyer Kurdi  ye , "devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis  cezası  verildi. 

 

 

Hatay 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya 23 Ocak 2018 de şehit olan Piyade Üsteğmen Oğuz Kaan Usta ve Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı nın naaşlarının kaçırılmasıyla ilgisinin bulunduğu tespit edilen ve Suriye nin Racu bölgesi Mamaluşağı köyünde yakalanarak  Hatay  da tutuklanan Kurdi ile avukatı katıldı. 

Cumhuriyet savcısı , esasa ilişkin mütalaasında sanığın silahlı çatışmaya girdiğinin , iki askerin cenazelerini taşıdığının ve örgüt yandaşı gazetecilere kılavuzluk yaptığının anlaşılması nedeniyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etti. 

 

 

BÖYLE BİR ŞEY YAPTIĞIM İÇİN PİŞMANIM

Tutuklu sanık Kurdi , savunmasında yaptıklarından pişman olduğunu belirterek , "Böyle bir şey yaptığım için pişmanım. Ne ceza verilirse başım gözüm üstüne." dedi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

Mahkeme heyeti , "devletin birliğini ve ülke ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =