Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ''yerli ve milli elektrikli  otomobilin  Bursa’nın Gemlik ilçesinde üretileceği'' müjdesinin ardından , askeri alan olan söz konusu yerin sanayi alanına dönüşt&u

haber7
0

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan  , Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nca yapılacak  Yerli  ve milli elektrikli  otomobilin  Aralık ayında Gebze’de gerçekleştirilen tanıtım toplantısında ,  otomobilin  Bursa’nın Gemlik ilçesinde üretileceğini müjdelemişti.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan , Gemlik’te askeri alan olan 4 milyon metrekarelik alanın 1 milyon metrekaresinin  Yerli  otomobile ayrılacağını söylemişti.

 

YERLİ OTOMOBİL İÇİN OY BİRLİĞİ

Yerli ve milli  otomobilin  Bursa’da üretilecek olması kentte büyük bir heyecana neden olurken ,  Bursa  Büyükşehir Belediyesi de tarihi yatırım için gerekli planlama çalışmalarını tamamlandı.

İŞTE TÜRKİYE NİN YERLİ OTOMOBİLİ

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan  ın katılımlarıyla Gebze de gerçekleştirilen  Yerli   otomobilin  tanıtımı görkemli bir törenle yapıldı.

İmar planlarında askeri alan olarak görülen yerin sanayi alanına alınmasıyla ilgili karar için Büyükşehir Belediye Meclisi olağanüstü toplandı. Toplantıda Gemlik İlçesi Gençali Mahallesi 1753 parsele ilişkin 1/100.000 ölçekli  Bursa  İli Çevre Düzeni Plan Değişikliği ve Plan Notu İlavesi görüşüldü.

İmar Komisyonu’nca uygun görülen , Cumhurbaşkanlığı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =