Atakum   Anadolu  İmam Hatip Lisesi , kitap okuma farkındalığı oluşturmak ve kitap okumayı yaygınlaştırmak için “Askıda Kitap” projesi başlattı.

haber7
0

Örnek bir  proje  olan “Askıda Kitap” projesi üç aşamadan oluştu.  İlk aşama olarak kitap kumbarası oluşturan  Atakum   Anadolu   İHL  öğrencileri ,  ellerinde olan kitapları , kitap kumbarasına atarak projeye destek verdi. Böylece öğrencilere paylaşma ve yardımlaşma duygusu da aşılanmış oldu. 

Atakum  Anadolu   İHL  Felsefe Öğretmeni Meryem Daştan , 10. Sınıf öğrencileri   Beyza Oğuz ve Şulenur Bozkır’ın koordine ettiği “Askıda Kitap” projesinin ikinci aşamasında  toplanan kitaplar , toplumsal yaşam alanlarından Osmanlı Cafe , Özgecan Kadın Kültür Merkezi , Onkoloji Servisi , Yeni Mahalle ve Türkiş Tramvay duraklarına bırakarak insanların kitaba kolay ulaşması sağlandı.  Kitapların askıya asılmasıyla kitaplıkta eskimek yerine birçok insana ulaşması hedeflendi.

Üçüncü aşama da ise projenin değerlendirmesini yapmak için , öğrenciler tarafından hazırlanan anket çalışması ile insanların kitap okuma alışkanlığı tespit edildi. İstatistik sonuçlar almak için , yapılan anket çalışmasına katılan 132 kişinin  projeyle ilgili görüşleri ve kitap okuma alışkanlığı değerlendirildi.

Örnek ve başarılı bir  proje  olan , “Askıda Kitap” projesinde  araştırmaya katılanların yarısından fazlasının hiç kütüphaneye gitmediği tespit edildi. Kitaplara ulaşımı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =