Kırklareli   Valiliği  , Lüleburgaz ilçesinde koronavirüslü şüphelilerin bulunduğu iddialarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

haber7
0

Kırklareli  Valiliği   nden  yapılan açıklamada , bazı sosyal medya hesapları ile internet sitelerinde Lüleburgaz da koronavirüs şüphesi , Hastane karantinaya alındı gibi paylaşımlar yapıldığı belirtilerek , şöyle denildi:"Paylaşım ve haberlerin gerçek dışı olmakla birlikte , ilimizde 2 kişide koronavirüs tespit edildiği iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. İlimiz Lüleburgaz İlçe Devlet Hastanesi nde yüksek ateş şikayeti ile başvuran ve gözlem altında tutulan yalnızca 1 hastamız bulunmakta; hastamızda yalnızca normal değerlerin biraz üzerinde ateş şikayeti tespit edilmiş , hastada üst solunum yolu enfeksiyonu da dahil olmak üzere başkaca herhangi bir bulguya rastlanmamıştır. Hastadan alınan numunelerde virüse rastlanmamış , buna rağmen Lüleburgaz Devlet Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Servisi nde interne edilen hastanın numunelerin bir kısmı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Viroloji Laboratuvarı na gönderilmiştir. Gelişmeleri basın ile kamuoyuna aktarmaya devam edeceğiz."

 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =