Akademisyen yazar ve  İstanbul  beyefendisi Prof. Dr. M.Orhan  Okay  , Fatih Belediyesi ve Türkiye Yazarlar Birliği  İstanbul  Şubesi'nin ortaklaşa düzenlediği özel bir programla anılacak.

haber7
0

“Fatihli Bir  İstanbul  Beyefendisi  Orhan  Okay” başlığını taşıyan etkinlikte , yakınları ve dostları Okay’ı anlatacak. Program , 15 Şubat Cumartesi günü saat 14.00’te başlayacak.

TYB  İstanbul  Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı’nın yöneteceği programda Prof. Dr. Abdullah Uçman , Dr. Alim Kahraman , Yeliz  Okay  , Bekir Sıddık Soysal konuşmacı olarak yer alacaklar. 15 Şubat Cumartesi saat 14.00’te başlayacak program , Kızlarağası Mehmed Ağa Medresesi’nde gerçekleşecek.

FATİHLİ BİR  İstanbul  BEYEFENDİSİ  Orhan  OKAY

15 Şubat 2019 Cumartesi

14.00

Yöneten:

Mahmut BIYIKLI

Konuşmacılar:

Prof. Dr. Abdullah UÇMAN

Dr. Alim KAHRAMAN

Yeliz OKAY

Bekir Sıddık SOYSAL

Orhan  Okay  Kimdir?

Mehmet  Orhan Okay  , 1931 yılında İstanbul’da doğdu. Vefa Lisesi’ni ve ardından  İstanbul  Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü nü bitirdi. Artvin Lisesi nde edebiyat öğretmenliği yaptı. Askerliğini yedek subay olarak tamamlayıp öğretmenliğe geri döndü. Diyarbakır Lisesinde iki yıl çalıştı. Buradan Erzurum Atatürk Üniversitesi ne Yeni Türk edebiyatı asistanı olarak girdi. 1963 te doktor unvanı aldı. 1975 te doçent , 1988 de profesör oldu. 1994 e kadar bu üniversitede , daha sonra Sakarya Üniversitesi nde görev yaptı. 1996 da emekli olup hemen ardından ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =