Dünyada en çok kazanan ikinci  CEO   Bob   Iger  görevinden  istifa  etti. Disney'in Lucasfilms , Marvel , Pixar ve başka önemli şirketlerle işbirliği yaparak gelişmesini sağlayan  Iger   istifa  gerekçesini , Disney'in yarat

haber7
0

Star Wars , Marvel serileri ile Fox un eğlence işlerini satın alarak Disney’i geliştiren  CEO   Bob   Iger  , dün  istifa  ettiğini açıkladı. Walt  Disney  Co şirketi ile  Disney  parkları ve ürünlerinin yeni başkanı olarak ,  Iger  in yerine  Bob  Chapek getirildi. 

Iger , 31 Aralık 2021 tarihli sözleşmesinin bitimine kadar şirketin icra başkanı olarak kalacak.

2005 ten bu yana şirketi yönten  Iger  , 71 milyar dolara Fox’un eğlence işlerini satın almış ,  Disney  Plus yayın hizmetini Kasım 2019’da başlatmıştı.  Disney  Plus , üç ay içinde 29 milyon dolara yakın gelir elde etmişti.

 

 

Iger ,  istifa  açıklamasında , bu başarılı stratejileri uygulamaya koyduktan sonra işin yaratıcı tarafına odaklanmak istediğini belirtti.  Disney  in günlük çalışmalarıyla ilgilenirken yaratıcı işleri yapamayacağını , bu nedenle CEO’luktan  istifa  ettiğini açıkladı.

EN ÇOK KAZANAN İKİNCİ  CEO  OLDU 

69 yaşındaki  Iger  , 2018’de en çok kazanan ikinci  CEO  oldu. Kazancı 65 ,6 milyon dolardı. En çok kazanan isim ise 129 ,5 milyon dolarla Discovery nin CEO’su David Zaslav’dı.

PRENS HARRY EŞİ İÇİN İŞ İSTEDİ

Iger’in adı , geçen ay , Meghan Markle ve Prens Harry çiftinin ‘Megxit’ sürecinde farklı şekilde gündeme ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =