Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in kültür alanında hayata geçirdiği ‘Her Kahvehaneye Kitaplık’ projesiyle 100 yıllık  Tarihi   Kemerburgaz  Köşk Kahvehanesi’ne de  kitaplık  kuruldu.

haber7
0

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken in kültür alanında hayata geçirdiği ‘Her Kahvehaneye  kitaplık  projesiyle 100 yıllık  Tarihi   Kemerburgaz  Köşk Kahvehanesi ne de  kitaplık  kuruldu.

Eyüpsultan Belediye Başkanı tarafından başlatılan , vatandaşların kitap okuma alışkanlığını artırmak ve toplum geneline yaymak amacıyla “Her Kahveye Kitaplık” projesinin üçüncüsü  Kemerburgaz  Mithatpaşa Mahallesi nde bulunan 100 yıllık  Tarihi   Kemerburgaz  Köşk Kahvehanesinde hayata geçirildi. İlk olarak Nişanca ve Rami de başlatılan proje kapsamında ilçe genelindeki 125 kahvehaneye  kitaplık  kurulacak. Akşam saatlerinde  Eyüpsultan  Belediye Başkanı Deniz Köken in katıldığı programa sevilen oyuncu Hasan Kaçan da katılarak keyifli sohbetiyle renk kattı.

"Bu konunun milli mesele haline gelmesi lazım"

“Her Kahveye Kitaplık” projesinin kahvehaneleri kıraathaneye dönüştürme projesi olduğunu söyleyen  Eyüpsultan  Belediye Başkanı Deniz Köken , vatandaşları kitaplarla buluşturmaya devam edeceklerini ifade ederek , “120 civarında kahvehanemize kitaplıklar kurarak , en az 100 kitap olmak kaydıyla vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Hem buradaki vatandaşlarımız okurlar , hem de torunlarına , çocuklarına , hanımlarına götürürler ve bu sirkülasyon bu şekilde devam eder gider. Ne kadar çok okursak güzel ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =