Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi'nin öncülüğünde  1000  yazarın imzasıyla hazırlanan  Bahar   Kalkanı  Harekatı'na  destek   bildirisi  açıklandı.

haber7
0

Şairler , yazarlar , yayıncılar ve gazetecilerin katılımıyla TYB İstanbul Şubesi nde yapılan basın toplantısı , şehitler için okunan Kur an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Dursun Gürlek , Şerif Aydemir , Yavuz Bülent Bakiler , Bestami Yazgan , Nejdet Külünk , Ekrem Kızıltaş , Muzaffer Doğan , Rahim Er , Yusuf Dursun un yanı sıra pek çok ismin katıldığı toplantıda  destek  konuşmaları yapılırken , bazı şair ve yazarlar da milli değerler üzerine şiirler okudu.

TYB İstanbul Şubesi Başkanı Mahmut Bıyıklı , burada yaptığı konuşmada , bildirinin internetten 3 dilde yayınlanacağını söyledi.

Hala bildiri için isimlerini gönderen yazarların olduğunu belirten Bıyıklı , vatansever aydınların sesinin , en az vatan düşmanları kadar çıkması gerektiğini vurguladı.

Bıyıklı , her zaman devletin , milletin , askerin ve hükümetin yanında olduklarını , 15 Temmuz FETÖ nün darbe girişiminin ilk vakitlerinde de  1000  yazarın imzasıyla bildiri yayınladıklarını dile getirdi.

"KÜRESEL PLANLAR ANADOLU YA YÖNELDİ"

İmza atan yazarlara teşekkür eden ve yeni imzalar için çağrıda bulunan Bıyıklı , "Bugün de kahraman ordumuzun yanında olduğumuzu , devletimizin küresel güçlere ve zalim rejimlere karşı vermiş olduğu mücadelede her daim kalem ordusu olarak yanında bulunduğumuzu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =