E-Okul'da öğrencilerin son  durumu   VBS   giriş  üzerinden belli olurken , velilerin ve öğrencilerin en çok merak ettiği: Karne notu hesaplama ,  devamsızlık  ve 2.sınav  sonuçları  internetten nasıl öğrenilebilmekted

haber7
0

e-Okul öğrenci  giriş  sayfasından birinci dönem ikinci  sınav  sonuçları öğrenme sayfası Milli Eğitim Bakanlığının resmi sayfasında aktif bir şekilde çalışıyor.  e-Okul   VBS   giriş  üzerinden ebeveynler öğrencisinin son durumunu yakından takip edebiliyor. Sınavların tamamlanmasının ardında karne notlarına yakın bir süre de tasarımı yenilen  MEB  in resmi sitesinden takip edilebilecek.

 

E-OKUL- VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİYLE NOTLAR NASIL TAKİP EDİLİR?

Öğrenciler ve velilerin  Okul  ile ilgili birçok işlemlerini yapabildiği ve çoğu bilgileri öğrenebildiği  e-Okul  sistemine eokulyd.meb.gov.tr internet adresi üzerinden  giriş  yapın. İlgili ekranda sol tarafda "e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi" sağ tarafta ise "Veli Bilgilendirme Sistemi" yer alıyor.  sınav  sonuçları ve  devamsızlık  bilgisi gibi birçok işlemi görüntüleyebilmek için "Veli Bilgilendirme Sistemi" başlığı altında istenilen bilgileri girin.

SINAV SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

DEVAMSIZLIK  durumu  İÇİN TIKLAYINIZ

TAKDİR VE TEŞEKKÜR BELGESİ NASIL HESAPLANIR?

Bir dersin  not  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =