Suriye'deki Türk birliklerine saldırı hazırlığındaki terör örgütünün planı İstanbul'dan El-Bab'a uzanan operasyonla engellendi. Operasyonda 3 ,5  ton   patlayıcı   hazırlamaya   yetecek   ham   madde   ele  ge&cced

haber7
0

Terör örgütü , tonlarca  patlayıcı   ham  maddesi hazırladı , Suriye deki Türk birliklerine saldırı planladı. Jandarma nın başarılı operasyonu ile emellerine ulaşamadan yakalandılar. 

PATLAYICI  ham  MADDESİ ÇAMAŞIR SUYU İLE KAMUFLE EDİLDİ

Hain planın rotasında başlangıç noktası İstanbul Başakşehir di. İkitelli deki bir depodan ,  patlayıcı  yapımında kullanılacak 19 bin 600 kilogramlık nitrik asit bidonlarla bir tıra yüklendi. Patlayıcı  ham  maddesi , bidonların üst kısımlarına koyulan çamaşır suyu ile kamufle edildi.

Kocaeli de kamufle işe yaradı ve tır kontrolden geçti. Bir sonraki durak , Kilis teki Çobanbey Gümrük Kapısına götürüldü. Amaç ,  patlayıcı   ham  maddesini Suriye ye geçirip El-Bab a ulaştırmaktı. 

EL-BAB DAKİ DEPOYA BASKIN

Ancak sınırdan geçemeden yakalandılar. Tır şoförü ve nakliye firmasının sahipleri gözaltına alındı. Gaziantep te de bir kimya firmasında çalışan 2 Suriyelinin  Terör  örgütlerine  patlayıcı   ham  maddesi temin ettiği belirlendi.

İstihbarat çalışması sonucu , tırın son durağı olan El-Bab daki depoya da ulaşıldı. Jandarma birlikleri depoya baskın düzenlendi.  patlayıcı   madde  yapımında kullanılacak çok miktarda amonyum nitrat ve sıvı kimyasal  ele  geçirildi. Depo sahibi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =