İstanbul Boğazı'ndan  Rus   savaş   gemisi  geçti. Geminin ön bölümünde bir  Rus  askerinin  Yine  sipere yattığı görüldü.

haber7
0

Rus Donanmasının Karadeniz filosuna ait RFS 158 borda numaralı  savaş   gemisi  olan Caesar  Kunikov adlı gemi saat 17.00 sıralarında Karadeniz den İstanbul Boğazı na girdi. Geminin geçişine deniz polisi ve 2 sahil güvenlik botu eşlik etti. Yaklaşık 1 saatte Arnavutköy açıklarına ulaşan geminin güvertesinde çok sayıda  Rus  askerinin olduğu görüldü

Geminin ön bölümünde bir  Rus  askerinin  Yine  sipere yattığı görüldü.  savaş  gemisinin ön ve arka bölümünde ağır silahlar ile askerlerin nöbet tuttu. Geminin orta bölümünde bazı askerlerin sürekli kıyıyı izlerken bir asker dürbün ile etrafı  gözledi.

Yaklaşık 1 ,5 saatte  Boğaz  geçişini tamamlayan gemi Marmara Denizi ne açıldı. Bu  Rus   savaş   gemisi  ile birlikte 6 gün içerisinde 5. gemi de Suriye ye gitmek için boğazı geçmiş oldu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =