Katar'da ,  Suriyeli  mülteci ve iç göçmenlere destek için düzenlenen iki günlük kampanyada 150  milyon  riyal (yaklaşık 41  milyon  dolar) yardım toplandı.

haber7
0

Katar resmi televizyonu ve farklı radyo kanalları tarafından 28-29 Şubat ta canlı yayın aracılığıyla "Şam ın Hakkı" ismiyle düzenlenen yardım kampanyasına Katarlılar yoğun ilgi gösterdi.

Suriyeli mülteci ve iç göçmenler için 2 günde 41  milyon   dolar  bağış toplandı.

-  Katar  Emiri nden 14  milyon  dolar

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani de yardım kampanyasına destek vererek 14  milyon   dolar  bağışta bulundu.

Katar , 23 Şubat ta da  Suriyeli  mülteci ve iç göçmenlere destek için 200  milyon  riyal (yaklaşık 54  milyon  dolar) tutarında yardım kampanyası başlatmıştı.

Kampanyayı başlatan  Katar  Hayır Kurumundan yapılan yazılı açıklamada ,  Suriyeli  mülteci ve iç göçmenlere destek için yapılacak yardımların barınma , gıda ve yakacak malzemelerini içerdiği belirtilmişti.

Suriye içinde ve Türkiye sınırındaki çadır kentlerde yaşayan Suriyelilere ilk aşamada temel ihtiyaç malzemesi dağıtılacağı ifade edilmişti.

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =