GÜMÜŞHANE'de ,  bina   inşaatında  meydana gelen  göçük  nedeniyle bitişiğindeki 2  bina  tedbir amaçlı  tahliye  edildi.

haber7
0

Gümüşhane de , Karşıyaka Mahallesi Bahçeli Sokak taki  bina   inşaatında  , akşam saatlerinde göçük meydana geldi. İhbar üzerine gelen AFAD ve Gümüşhane Belediyesi ekipleri , göçük alanında incelemelerde bulundu , tedbir amacıyla  Bitişikteki  2 binanın tahliyesine karar verdi. Mühürlenen 2 binada oturan 18 kişi  tahliye  edildi.

Gümüşhane Belediyesi Zabıta Müdürü Mustafa Ceylan , "AFAD , belediye ve valiliğimiz ekipleriyle birlikte incelemelerde bulunduk. Yapılan incelemeler sonucunda inşaat alanı içinde arazi şartları nedeniyle taş düşmeleri olduğu tespit edildi. Detaylı incelemeler ilgili kurumlarca gün ağarınca tekrar değerlendirilecek" dedi.

İnşaat çevresindeki 2 binadaki 6 dairede oturan 18 kişinin  tahliye  edildiğini ve binaları tedbir amaçlı mühürlediklerini belirten Ceylan , "Vatandaşlarımız geceyi rahat bir şekilde geçirmeleri için güvenli yerlere yerleştirildi. Gün ağardıktan sonra alanda tekrar gerekli çalışmalar yapılacak. Daha sonra binaların tekrar kullanıma açılıp açılmayacağı ve detaylı bir çalışmadan sonra olumsuzluk olup olmadığı değerlendirilecektir" diye konuştu.

 

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =