Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  , partisinin İstanbul milletvekilleriyle Dolmabahçe Ofisi'nde yaptığı toplantı sonrası önemli açıklamalarda bulundu.  Erdoğan  , Almanya Başbakanı Angela  Merkel  ile m&u

haber7
0

Mülteciler konusunda Avrupa nın hiçbir şekilde sözünü tutmadığını dile getiren Başkan  Erdoğan  buna örnek olarak  Merkel  ile yaptığı görüşmeyi açıkladı.  Erdoğan  "Şuraya gelin destek verin yapalım dedim. Söyleye söyleye en fazla 25 milyon avro ben de vereyim dedim... Aradım Şansölye yi. Dedi ki para hazır. Paranız buraya gelmiyor dedim. Gönderecekseniz bu parayı direkt bize gönderin , ya da ben mültecileri size göndereyim ve 100 milyon euro göndereyim dedim."

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  ,  Merkel  ile aralarında geçen diyaloğu şu şekilde anlattı; 

Merkel e dedim ki , bak böyle bir durum var. Sizin bana verilmiş sözleriniz vardı. Şuraya gelin destek verin yapalım dedim. Söyleye söyleye en fazla 25 milyon avro ben de vereyim dedim. Sonra Kızılhaç a vereceğini , oradan da Kızılay a aktarılacağını söyledi. Dediler ki , bu rakam BM Mülteciler Başkomiserliği ne gitmek durumundadır. Oradan Kızılhaç a sonra Kızılay a gidecek. Tabi böyle bir şey olmadı.

 

 

Aradım Şansölye yi. Dedi ki para hazır. Paranız buraya gelmiyor dedim. Gönderecekseniz bu parayı direkt bize gönderin , ya da ben mültecileri size göndereyim ve 100 milyon euro göndereyim dedim.

Güvenmek mümkün değil. Biz kendi göbeğimizi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =