Malatya'da  depremzedeler  , geçici barınmaları amacıyla kurulumu tamamlanan  konteynerlere  yerleşmeye başladı.

haber7
0

Merkez üssü Elazığ ın Sivrice ilçesi olan 6 ,8 büyüklüğündeki depremden etkilenen Malatya nın Battalgazi , Doğanyol , Pütürge ve Kale ilçelerinde evi yıkılan ve hasar gören vatandaşların geçici barınmalarını sağlamak için konteyner mahalleler kuruluyor.

Kentte 26 evin ağır hasar gördüğü Battalgazi ilçesi Bulutlu Mahallesi nde  depremzedeler  ,  konteynerlere  yerleşmeye başladı.

Altyapısını  Malatya  Büyükşehir Belediyesinin yaptığı Bulutlu Mahallesi ne , Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) koordinesinde 25 konteyner yerleştirildi. Konteynerlerin yanına ise vatandaşların hayvanları için çadırdan ahır kurulumu sürüyor.

Doğanyol , Pütürge ve Kale ilçelerinde ise konteyner mahalle kurulumu sürerken kısım kısım  depremzedeler  yerleşmeye başladı.

Depremin yaralarının sarılmasıyla günlük yaşama dönmeye başlayan  depremzedeler  , Tarımköy uygulaması kapsamında inşa edilecek konutların yapılmasını bekliyor.

"Devletimizden Allah razı olsun"

Evi ağır hasar gören Ramazan Orhan , AA muhabirine , depremin ardından kendilerine her türlü insani yardım malzemesinin ulaştığını söyledi.

Mahalleye yerleştirilen konteynerde ailesiyle yaşamaya başladıklarını dile getiren Orhan , "Devletimizden Allah razı olsun , konteynerleri getirdi , her tarafı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =