Suriye’nin İdlib kentinde , Esad rejiminin saldırıları nedeniyle göç etmek  zorunda  kalan 8 çocuk annesi Um Mahmud , yoğun bombardımanda aralarında çocuklarında bulunduğu 7 yakınını , kepçeyle açtıkla

haber7
0

Esad rejimi ve destek veren Rusya’nın havadan ve karadan saldırılarına devam ettiği İdlib de yaşam mücadelesi veren Um Mahmud , bombardımanlarda , kardeşlerinin eşleri ve çocuklarının da aralarında bulunduğu 7 yakınını kaybetti.

Cenazeleri , yer ve zaman bulamadıkları için toplu halde gömdüklerini anlatan Mahmud , "Çok saldırı oluyordu. Göç etmek  zorunda  kaldık. Gece gündüz demeden uçak sesleri , bombalama sesleri ile irkildik. Çaresiz kaldık artık. Nereye gideceğimizi bilemedik. Çok perişan haldeyiz. Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Bu saldırı ve savaş ne zaman bitecek" dedi.

Mahmud , “Gece yarısı gelen saldırıda kardeşlerimin eşleri ve çocukları öldü. Evde oturuyorduk , ben dışarı çıktım. Bu sırada uçakla bombardıman yapıldı. Evde olan 7 kişi öldü. Gömecek yer de zamanımız da yoktu. Yardım eden de olmayınca , kepçe yardımı ile açtığımız çukura  Topluca  gömdük. Ben ve amcamın çocukları tesadüfen kurtulduk" diye konuştu.

25 KİŞİ BİRLİKTE YAŞIYORUZ

Mahmud , şu anda kardeşleri , çocukları , torunları ve yeğenleriyle toplam 25 kişi aynı evi paylaştıklarını söyleyerek , durumlarının çok kötü olduğunu kaydetti. Mahmud , "Kalbimiz gönlümüz kaybettiğimiz yakınlarımızda kaldı. Şu anda güvendeyiz , yine de halimiz için Allah’a şükrediyoruz" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =