Son  Dakika  Haberi: İdlib'de 33 askerimizin şehit olduğu hain saldırı sonrası TSK'nın rejim güçlerine operasyonu sürüyor. Askeri kaynakların verdiği bilgilere göre 200'ün üzerinde Esed askeri &ou

haber7
0

27 Şubat gecesi Suriye de Esed güçleri tarafından  TSK  nın gözlem noktalarına hain bir saldırı düzenlendi. Saldırıda 33 askerimiz şehit olurken , 37 askerimiz de yaralandı. Türkiye saldırı sonrası jet hızıyla harekete geçti ve Esed güçleri 27 Şubat gecesinden beri şok dalga saldırıları ile vuruluyor. 

İşte İdlib de yaşanan tüm gelişmeler...

04.00 TSK , rejime ait bazı hedefleri ateş altına almaya devam ediyor. Önemli hedeflerden biri Hama’nın kuzeyindeki Curin Askeri Üssü oldu. Çok sayıda zırhlı araç ile askeri personelin yer aldığı bu üste Rus özel güvenlik şirketi Wagner’e mensup savaşçılar ile Rusya destekli rejim yanlısı bir örgüt olan Kaplan Kuvvetleri’ne bağlı milislerin bulunduğu öğrenildi.

01.35: Türkiye nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu , Türkiye savaş istemiyor ama güvenliği tehdit edilirse de güç kullanmakta tereddüt etmeyecek. dedi.

01.02: ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: Destek için seçenekler değerlendiriliyor. Türkiye ile iletişim halindeyiz.

00.42: ABD nin BM Daimi Temsilcisi Craft "Askerlerinin ölümüyle sonuçlanan gayrimeşru saldırılara karşılık verme konusunda Türkiye ye desteğimiz tamdır." ifadelerini kullandı. Craft , Rusya yı bölgedeki savaş uçaklarını acilen yere ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =