Etiketler:

Türkiye’nin göçmenlere ‘açık kapı politikası’ uygulayacağını açıklamasının ardından mülteciler Avrupa kapısına dayandı. Akın akın sınırı geçiyorlar. Komşuda büyük pa

haber7
0

Suriye’de Esad rejimi güçlerinin düzenlediği saldırılarda 33 askerin şehit olmasının ardından gözler Türkiye’nin atacağı adımlara çevrildi. Kalleş saldırının ardından rejim hedefleri yerle bir edilirken mülteci kartı da devreye sokuldu. Avrupa ülkelerine doğru bütün kara ve deniz sınırları mülteci geçişlerine açıldı. Kararın alınmasının ardından , İstanbul , Çanakkale , Edirne , İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından binlerce mülteci , Yunanistan ve Bulgaristan’a gitmek için harekete geçti. Aralarında Suriye , İran , Irak , Fas , Pakistan uyrukluların da bulunduğu mülteciler , sınır kapılarının yanı sıra lastik botlarla Yunan adalarına ulaşmaya çalıştı.

KORKU VE PANİK SARDI Ankara’nın göçmen kararının ardından Türkiye’nin , Yunanistan ve Bulgaristan sınırlarında olağanüstü bir hareketlilik yaşanıyor. Güvenlik tedbirlerini artıran Yunanistan , Türkiye ile sınır bölgelerinde askerî devri faaliyetlerini yoğunlaştırdı. Yunanistan’ın , göçmelerin geçişlerine izin vermediği , ses bombaları ile mültecileri geri püskürmeye çalıştığı bildirildi. Bulgaristan da Türkiye sınırında ek güvenlik tedbirleri aldı. Bulgaristan Savunma Bakanlığı , göçmen akınına karşı Türkiye sınırında bin asker göndermeye hazır oldukları ifade etti.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =