Kanada’nın Montreal kentinde , İdlib’deki son saldırıda şehit düşen askerler için  gıyabi   cenaze   namazı  kılınıp dua edildi.

haber7
0

Montreal Türk Kültür Merkezi’ne bağlı Yunus Camisi’nde Suriye nin  İdlib  kentinde rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit olan 33 asker için , İmam-Hatip Adem Atalay tarafından cuma  namazı  öncesi Fetih suresi okundu ve dua edildi. Camide Cuma namazının ardından da şehitler için  gıyabi   cenaze   namazı  kılındı.

Yunus Camisi İmam-Hatibi Adem Atalay , yaptığı açıklamada , ‘’Rabbim kıyamete kadar bizleri vatansız , bayraksız , camisiz , ezansız bırakmasın. Ecdadın kanlarıyla suladığı canım vatanımıza kıyamete kadar sahip çıkabilmeyi bizlere nasip eylesin. Vatan , bayrak ve din-ü devlet için canlarından vazgeçen aziz şehitlerimiz için duaya durduk. Rabbim mekanlarını cennet eylesin’’ dedi.

CUMA NAMAZI VE REGAİP GECESİNDE DUALAR EDİLDİ

Montreal Türk Kültür Merkezi Başkanı Yılmaz Ekinci de Kanadalı Türkler olarak Türkiye nin sevincine sevindiklerini ve üzüntüsüyle üzüldüklerini söyledi.

Elazığ ve Malatya depremleri ile Van’da meydana gelen çığ felaketinden derinden etkilendiklerini aktaran Ekinci , şunları kaydetti:

"Montreal Türk Kültür Merkezi olarak 8 bin  Kanada  doları toplayarak depremzede ve muhtaç kardeşlerimize ulaştırmak amacı ile AFAD hesabına gönderdik. Daha bu acılar yüreğimizde taze iken dün gelen 33 şehit haberi bizleri derinden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =