Samsun’da antibiyotiğe alerjisi olan  Genç  kadının derisi pul pul oldu. Çilem Kelleci , acilde kendisine verilen serum  yüzünden  tanınmaz hale geldiği gerekçesiyle doktor ve hastaneden şikayetçi oldu.

haber7
0

Olay , Samsun’un İlkadım ilçesinde bulunan Gazi Devlet Hastanesinde 20 gün önce meydana geldi. İddiaya göre , 30 yaşındaki Çilem Kelleci , idrar yolu enfeksiyonu şikayetiyle acil servise gitti. Doktorlara , antibiyotiğe karşı alerjisinin olduğunu söylediğini iddia eden genç  kadın  , buna rağmen kendisine 3 ilaçlı bir serumun verildiğini iddia etti. Aldığı serumun ardından görme kaybı ve derisinde pullanmalar olduğunu ileri süren Çilem Kelleci , ölümden döndüğünü belirterek , hastane ve kendisine  antibiyotik  veren doktordan şikayetçi oldu.

“HASTANEDE HERKES BANA CANLI BOMBA GİBİ BAKIYORDU”

Başından geçen olayı anlatan Çilem Kelleci , “İdrar yolu enfeksiyonu geçirdim. Acile gittim bana  antibiyotik  verdiler. ‘Bir kutu kullan , 2. kutu bitince ameliyat olacaksın’ dediler. 1 kutuyu bitirince ateşlenmeler başladı. Tekrar hastaneye gittim orada serum taktılar. Daha sonra da eve geldim , ertesi gün yine ateşim çıktı. Doktor , ‘diğer doktorun verdiği  antibiyotik  işe yaramamış , ben size bir kokteyl hazırlayayım’ dedi. 2-3 tane ilacı seruma karıştırdı. Evdeki antibiyotiğimi de içmemde bir mahsur olmadığı söylendi. Evdeki antibiyotiği de içtim. O gece görme kaybı yaşadım. Uyandığımda sırtımın kaşındığını fark ettim. Annem sırtıma baktı. Sırtım pul pul olmuştu. Acile gittik. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =