Diyanet   İşleri   Başkanı  Prof. Dr. Ali  Erbaş  , "Birlik , beraberlik ve kardeşlik şuurunu diri tuttukça , karşı koyamayacağımız hiçbir hain saldırı , elde edemeyeceğimiz hiçbir zafer yoktur" dedi.

haber7
0

Prof. Dr. Ali  Erbaş  Anadolu’nun ilk camisi Habib-i Neccar da  cuma  namazı öncesinde şehitler için dua etti.  Erbaş  , "Hak uğrunda mücadelemiz , birlik ve beraberlik ruhumuz" konulu hutbe irad etti ,  cuma  namazı kıldırdı.  Erbaş  , "Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor" diyerek; "Müminlerden öyle adamlar vardır ki , Allah a verdikleri söze sadık kaldılar. İçlerinden bir kısmı verdikleri sözü yerine getirmiş , şehit olmuştur. Bir kısmı da şehit olmayı beklemektedir. Verdikleri sözü asla değiştirmemişlerdir" ayetini okudu.  Erbaş  , Allah yolunda savaşanlarla ilgili de bir hadisi hatırlattı. 

Mehmetçiğin her zaman zalimin karşısında yer aldığını belirten  Erbaş  , "Mehmetçiğimiz , daima mazlumun yanında zalimin karşısındadır. Dünyanın iyiliği için cephede , insanlık adına siperdedir. Hakları ellerinden alınanların imdadına koşmak için seferdedir. Mehmetçiğimiz , De ki: Hak geldi , batıl yıkılıp gitti. Zaten batıl yıkılmaya mahkumdur ayetine iman ederek hakkın yanında batılın karşısında dimdik ayaktadır. Mehmetçiğimiz , Gevşemeyin , üzülmeyin. Eğer iman etmişseniz üstün olan sizlersiniz ayetine gönülden bağlanarak zaferden zafere koşmaktadır. Mehmetçiğimiz Peygamber Efendimizin , Ellerinizle , dillerinizle ve mallarınızla cihad edin nebevi çağrısına uyarak düşmanın hayasızca akınına dur demektedir" dedi. Erbaş , İdlib’de yaşanan hain ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =