CHP  Sözcüsü  Öztrak  , İdlib'de Esed rejiminin saldırısı nedeniyle TBMM'yi kapalı oturumla toplantıya çağırdı.

haber7
0

CHP Sözcüsü Faik Öztrak , rejim güçleri tarafından İdlib de düzenlenen saldırı nedeniyle  TBMM  yi kapalı oturumla toplantıya çağırdı.

İdlib deki saldırı nedeniyle  CHP  Genel Merkezi nde düzenlenen Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı devam ederken yaptığı açıklamada , Öztrak , İdlib den gelen şehit haberlerinin yüreklerini dağladığını söyledi. 

Öztrak , şunları kaydetti:

"İdlib de durum son derece ciddi ve endişe verici. Hatay Valisinin yaptığı açıklamada İdlib de çok sayıda şehit ve yararlıların olduğu anlaşılmaktadır. Milletçe büyük üzüntü içindeyiz. Şehitlerimize Allah  tan  rahmet , yaralılarımıza acil şifalar , şehitlerimizin yakınlarına ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz. Genel Başkanımızın günlerdir söylediği gibi Suriye de Libya da İdlib de Mehmetçiğimizin tek bir tırnağı dahi etmez. Türk ordusu  TBMM  nin ordusudur , onlarca şehidimiz varken TBMM nin buna sessiz kalmasını beklemememiz gerekir. Bu nedenle CHP olarak konuyu görüşmek üzere yarın Meclis i kapalı oturumla toplantıya çağırıyoruz." 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =