MHP   Genel   Başkanı   Devlet   Bahçeli  , partisinin , hükumetin alacağı siyasi ve askeri her kararın bedeli ne olursa olsun yanında duracağını ve destekçisi olacağını belirterek , "Düşman görüldüğü yer

haber7
0

İdlib de Türk askerlerine yönelik rejim tarafından düzenlenen  saldırıya  ilişkin yaptığı yazılı açıklamada , Bahçeli , Türkiye nin  İdlib  kırsalında "Katil Esad unsurlarıyla zalim işbirlikçileri tarafından alenen ve alçak bir hava saldırısına maruz kaldığını" belirtti.

Bahçeli , "Allah korkusu taşımayan , insan sevgisi tanımayan caniler Regaib Kandili mizi kana bulamışlardır. Derinleşen  İdlib  krizi milli bekamızı en üst düzeyde tehdit eden bir hüviyete bürünmüştür." değerlendirmesinde bulundu.

BÜTÜN EZBERLER TÜKENMİŞTİR

Saldırıda 33 askerin şehit olduğunu , 32 askerin de yaralandığını anımsatan Bahçeli , "Elbette acımız çok büyüktür. Bundan sonra hiçbir bahanenin , hiçbir sözün itibarı , iradesi ve inandırıcılığı kalmamış , bütün ezberler bitmiş ve tükenmiştir." görüşünü savundu.

Devlet Bahçeli , açıklamasında şunları bildirdi

"Rusya Federasyonu bizim tarafımızdan malum olan menfur ve meşum yüzünü bir kez daha göstermiş , Türkiye ye karşı beslediği gizli husumeti açıkça ifşa etmiştir. Katil Esad cinayet ve rezaletleriyle resmen düşman kampa yerleşmiş , nefretin ve şiddetin yegane failine dönüşmüştür. Milliyetçi Hareket Partisi , Türkiye Cumhuriyeti nin her türlü askeri müdahale hakkını ve mücadele kararını haklı ve meşru ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =