KKTC  Başbakanı Ersin Tatar , Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay , Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy ile milletvekili Mesut Genç , İdlib'de rejim unsurlarının saldırısı sonucu  şehit  olan askerle

haber7
0

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar , Twitter hesabından yaptığı paylaşımda , "Terörü durdurmak , Türkiye ye yönelik tehditlere son vermek üzere İdlib de bulunan Türk askerine yapılan hain saldırı sonucu Mehmetçiklerimizin  şehit  düşmesini , çok sayıda kardeşimizin yaralanmasını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz." ifadesini kullandı.

"TÜRKİYE MİZİN ACISINI YÜREKTEN PAYLAŞIYORUZ"

Tatar , mesajında şunları kaydetti:

"Kim hangi hainliği yaparsa yapsın , Türk milletini güvenliğinden , egemenliğinden mahrum bırakamayacak , eninde sonunda hüsrana uğrayacaktır. Şahsım ve hükümetim adına Türkiye mizin acısını yürekten paylaşır , şehitlerimize Allah’tan rahmet , yaralılara acil şifalar dilerim."

"TÜRKİYE NİN VE TÜRK HALKININ YANINDAYIZ"

Başbakan Yardımcısı Özersay da Facebook tan "İçimiz acıyor , Türk Halkının başı sağ olsun. Şehitlerimize Allah tan rahmet diliyorum , Türkiye nin ve Türk halkının yanındayız." açıklaması yaptı.

Bakan Taçoy ise Twitter dan yaptığı açıklamada , "İdlib bölgesinde rejim güçleri tarafından düzenlenen hain saldırıda  şehit  düşen Mehmetçiklerimize Allah tan rahmet , yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Başımız sağ olsun." ifadelerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =