Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy , Türkiye'nin Hırvatistan , İrlanda , Malta , Portekiz ve Norveç'e  vize   muafiyeti  sağlamasıyla bu ülkelerle turizm potansiyelinin arttırılması ve diğer alanlardaki

haber7
0

Sözcü Aksoy , Türkiye nin bazı  Avrupa  ülkelerine  vize   muafiyeti  sağlamasına dair kabul ettiği karar hakkındaki soruya yazılı yanıt verdi.

 

 

Aksoy , "Avrupa Birliği (AB) ve Schengen bölgesi üyelerine yönelik  vize  rejimimizde bütünlük sağlamak adına Hırvatistan , İrlanda , Malta , Portekiz ve Norveç vatandaşlarına 2 Mart tan itibaren Türkiye ye gerçekleştirecekleri turistik amaçlı seyahatlerinde , her 180 günde 90 gün süreyle  vize   muafiyeti  sağlanması kararlaştırılmıştır." ifadesini kullandı.

Söz konusu ülkelerle turizm potansiyelinin arttırılmasının hedeflendiğini vurgulayan Aksoy , öte yandan , diğer alanlardaki ikili ilişkilerin geliştirilmesinin amaçlandığını kaydetti.

 

 

Aksoy , 20 Şubat ta yaptığı yazılı açıklamada da Avusturya , Belçika , Hollanda , İspanya , Polonya ve Birleşik Krallık a  vize  muafiyetinin sağlandığını duyurmuştu.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } GÜNÜN ÖNEMLİ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =