Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus , Cenevre'de coronavirüs (Covid-19) ile ilgili  dakika  haberleri">canlı   dakika  haberleri">yayında  açıklamalarda bulundu. Ghebreyesus , "Her ülke ilk corona virüs va

haber7
0

DSÖ  dakika  haberleri">Başkanı  Tedros Adhanom Ghebreyesus , dünyada hızla yayılan ve büyük tedirginliğe yol açan coronavirüs (Covid-19) ile ilgili kritik açıklamalarda bulundu.

SAKIN BU HATAYA DÜŞMEYİN

Ghebreyesus , "Her ülke ilk corona virüs vakalarına hazırlanmalı. Hiçbir ülke topraklarında virüs olmayacağı kanaatine kapılmasın. Bu büyük bir  hata  olur. Ancak ne umutsuz ne de çaresiz değiliz. İlk vakalar için hazır mıyız? İlk vaka geldiğinde ne yapacağız? İzolasyon merkezimiz , yeterli ekipmanımız var mı? Ülkeler şu an bu soruları kendine sormak zorundadır." dedi.

"İRAN VE İTALYA DAKİ VAKALAR BU VİRÜSÜN..."

DSÖ  dakika  haberleri">Başkanı  Ghebreyesus ayrıca , "DSÖ virüse karşı ulusal planlamasını yapmak isteyen tüm ülkelerin yanındadır. Endişe ve panik bize yardımcı olmayacak. İran ve İtalya daki vakalar bu virüsün nelere kadir olduğunu bize göstermiş oldu." mesajını verdi.

Ayrıca Ghebreyesus , "Corona virüsle ilgili epidemi ilan etme konusunda "karar aşamasında" olduğumuz bir noktaya geldik." açıklamasında bulundu.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =