Yüksek ateş sebebiyle Manisa’da hastanenin acil servisine gelen  Hasta   korona   virüsü  şüphesiyle  gözlem   altına  alındı. Hastanın  korona   virüsü  taşıması ihtimaline karşı hastane acil servisi  Hasta  kabulü

haber7
0

Yüksek ateş şikayetiyle Manisa Celal Bayar Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisine başvuran  Hasta   korona  virüsü olabileceği şüphesiyle gözlem  altına  alındı.  korona  virüsü şüphesiyle acil servise başvuran hastaya ilk müdahale özel kıyafetler giyilerek yapıldı ve hastanede üst düzey önlemler alındı. Hastanenin acil servisi  Hasta  kabulüne kapatıldı. Sonradan edinilen bilgiye göre hastanın İstanbul’da Japonya ve Çin’den gelen vatandaşlara rehberlik yaptığı öğrenildi.  korona  virüsü şüphesiyle hastanede gözlem  altına  alınan hastayla ilgili Manisa Celal Bayar Tıp Fakültesi Hastanesi yazılı bir açıklama yaptı.

 

 

CELAL BAYAR TIP FAKÜLTESİNİN YAPTIĞI AÇIKLAMA 

“26 Şubat tarihinde 24 yaşındaki kadın  Hasta  1 gündür devam eden üşüme titreme şikayeti ile hastanemize başvurmuştur. Yapılan muayene sonrasında koronavirüs enfeksiyonuna yönelik bulguya rastlanmamıştır. Bu sebeple Halk Sağlığı Merkezi hastadan test için örnek alınmasına gerek görmemiştir.

Hastanemiz konu ile ilgili hassasiyeti nedeniyle tedbir amaçlı örnek alınmasına ve teste gönderilmesine karar vermiştir. Hastamızla ilgili bir karantina söz konusu değildir. Acil servisimiz hizmete devam etmektedir.”

 

 

KORONA VİRÜSÜ NEDENİYLE ÖLÜMLER DEVAM ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =