koronavirüs  tüm dünyayı alarma geçirdi. Üst seviye önlemler uygulanırken Çin'de yaşayan  Türkler  gazete ilanıyla "Korkuyu büyütmeyin" mesajı verdi. İsimlerinin açıklanmasın

haber7
0

Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) "Ülkeler hazırlanmalılar , kapıyı çalıyor" açıklaması sonrası tüm ülkeler koronavirüs ile ilgili önlemleri üst seviyeye çıkardı. Ancak virüsün çıktığı Çin’de yaşayan bir grup Türk , "Salgından sonra bahar kesinlikle gelecek" başlıklı gazete ilanıyla sağduyu mesajı verdi.

"ÇİN DEVLETİNE BORCUMUZDU , İÇİMİZDEN GEÇENİ İLAN ETTİK"

DHA’nın  ilanı  verdikleri şirket aracılığıyla ulaştığı Türk vatandaşları , röportaj vermek istemediklerini , "içlerinden geçeni" Türkiye  deki  bir gazete ilanıyla duyurmayı daha doğru bulduklarını ifade ettiler.

Aralarında 20 yıldır Çin’de yaşayanların da olduğu bir grup Türk vatandaşının gazete ilanında şöyle denildi: "Bu yazıyı Çin’de yaşayan Türk grubu olarak yayınlamayı Çin devletine karşı bir boyun borcu bildiğimiz için yazma gereği gördük. Maalesef insanoğlu doğa ile karşı karşıya kaldığında ne kadar güçsüz olduğunu anlıyor. Çin hükümeti , bu salgının başlangıcından şu zamana kadar çok yüksek kararlılıkla sıkı önlemler almıştır. Bölgesel karantinalar aslında insanların daha az dışarı çıkmaya teşvik edilmesidir. Bu salgının yayılmamasında en önemli sebeplerden biridir."

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =