Etiketler:

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun (TKDK)  destek  almaya hak kazanan projeleri ile Sivas’ta arıcılık ve tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği alanlarında 15 milyon liralık kaynak oluşturulacak.

haber7
0

Sivas’ta geçtiğimiz yıl IPARD 2 Programı kapsamında 6. başvuru çağrısına çıkan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun (TKDK) bin 231 projesi  destek  almaya hak kazandı. Bu sonuçla Sivas ili en çok  destek  alan iller arasında yer aldı. Kabul gören arıcılık ve tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği projeleri ile ilimize yaklaşık 15 milyon TL yatırım sağlanmış olacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sivas Valisi Salih Ayhan , TKDK’nın Sivas’ta önemli yatırımlar kazandırdığına dikkati çekerek “8 Mayıs 2019 tarihinde IPARD 2 Programı kapsamında ‘Altıncı Başvuru Çağrı’ ilanına çıkılmış ve bu kapsamda ilgili projeler kabul edilmiştir. Alınan projeler içinden , illerden uygun görülen projeler TKDK Başkanlığına gönderilmiştir. Yapılan değerlendirmeler sonucu 1. Proje Değerlendirme ve Seçim Komisyonu (PDSK) toplanarak işlemi biten projelerden uygun görülen 1231 projeyi destekleme kararı almıştır. İlimiz 1. PDSK’da 107 proje ile projesi en çok desteklenen iller arasında yer almıştır. Desteklenmeye hak kazanan 107 projenin yaklaşık yatırım tutarı 14 milyon 460 bin TL , hibe tutarı ise yaklaşık 8 milyon TL’dir. Ayrıca ilimize ait 17 projemizin TKDK Başkanlığında değerlendirme süreçleri devam etmekte olup 2. PDSK’da bu projelerimizin de destekleneceğine olan inancımız tamdır” dedi.

Desteklenen projeler ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =