Toplu Konut İdaresi (TOKİ)’nin yapacağı Zeytinburnu Telsiz Mahallesi’nin kentsel dönüşüm projesi  Hak   sahiplerine  tanıtıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kararıyla mülk sahiplerinin aylık kir

haber7
0

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan projenin başlangıcı için  Hak  sahiplerinin 3’te 2 çoğunluğu aranacak.

Zeytinburnu Telsiz Mahallesi’nin bir bölümünde ‘6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun’ kapsamında ‘riski alan’ ilan edilerek yıkılan konutların yerine yenileri inşa ediliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan 218’i konut , 88’i iş yeri olmak üzere toplamda 369 bağımsız birimi kapsayan projenin yürütücüsü Toplu Konut İdaresi (TOKİ) olacak.

“MÜLK SAHİPLERİNİN 3’TE 2 ÇOĞUNLUĞU ARANACAK”

Zeytinburnu Belediyesi yetkilileri Telsiz Mahallesi’nin kentsel dönüşüm projesini  Hak  sahibi vatandaşlara detaylı bir şekilde tanıttı.

Yerinde dönüşüm sürecinin bundan sonraki aşamasında  Hak  sahiplerinin 3’te 2 çoğunluğu aranacak. Proje kapsamında; TOKİ ,  Hak  sahiplerinden yalnızca inşaat yapım maliyetini alacak ve bunun için uygun ödeme şartlarında taksit imkânı sunacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kararıyla mülk sahiplerinin aylık  Kira  ödemesi 18 ay daha uzatılarak 36  aya  çıkarıldı.

Projenin sunumundan sonra Zeytinburnu Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Vatandaşlarımızla sürekli temas halinde olduğumuz için gereken 3’te ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =