Anadolu  Aslanları İşadamları Derneği (ASKON)  Genel   Başkanı   Orhan  Aydın 23. Yılında 28 Şubat’ın ülke ekonomisine olan etkilerini değerlendirdi. B

haber7
0

Bazı olayları değerlendirebilmek için zamana ihtiyaç olduğunu belirten Aydın , bugün geriye dönüp baktığımızda bazı şeyleri daha iyi anlayabiliyoruz. 28 Şubat postmodern darbesinde  Anadolu   sermayesinin  yeşil sermaye olarak karalanarak ,  yerine  FETÖ’cü sermaye odaklarının  ikame  edildiğini bugün görebiliyoruz. 28 Şubat ekonomik olarak  Anadolu  sermayesini bitirirken , FETÖ sermayesini palazlandırmıştır’ dedi.

ASKON  Genel   Başkanı   Orhan  Aydın konuya ilişkin şunları söyledi;

Bugün geriye dönüp baktığımızda 1995 yılında Refah Partisi’nin iktidara gelmesi ile birlikte sistemli bir şekilde ülkede kutuplaştırma hareketleri görmekteydik. Bununla birlikte suni oluşumlar ve bir çok senaryolara taş çıkartacak kumpaslar ardı ardına gelmeye başladı. Beraberinde 1997 yılında Milli Güvenlik Kurulu’nun toplantısı ile ülkemiz demokrasi tarihinin utanç süreci başlatıldı. Komuta kademesi , iş dünyası , basın yayın ve yargı organları bu kumpas senaryolarını gerekçe göstererek seçilmiş meşru hükümeti yıktığı gibi , özgürlük alanlarına müdahale ederek topluma bir dayatmada bulundu. Bu süreçte ekonomi alanında da ülkemizin çok ciddi kayıpları oldu.  

250 milyar dolar kaybımız oldu

Gecelik faizler yüzde 7 binlere çıkartılmış akabinde bankaların içi boşaltmıştır. 18 banka dile kolay TMSF’ye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =