Kurdukları sahte internet sitesi üzerinden sözde  Vize  başvurusu alan dolandırıcılar , vatandaşlardan "başvuru ücreti” ya da “vize ücreti” adı altında para istiyor.

haber7
0

Dolandırıcılar parayı aldıktan sonra da sahte sitelerindeki  sözde çağrı merkezinin numaralarını yetkili şirketlerin çağrı merkezlerine yönlendiriyor. Mağdurlar , dolandırıcıların istediği parayı yatırdıktan sonra vizelerinin çıkıp çıkmadığını öğrenmek için internet sitesindeki çağrı merkezini aradıklarında ise dolandırıldıklarını öğreniyorlar.

"EVRAKLAR TAMAM AMA ÖDEME YANLIŞ DEDİLER"

Vize almak isteyen İlker Aydemirkan ve Buğra Aktaş o mağdurlardan yalnızca ikisi. Bursa da yaşayan İlker Aydemirkan  Vize  almak için gerekli evrakları topladı. Sonrasında ise dolandırıcıların tuzağına düştü. "Schengen vizesi almak üzere müracaat ettim" diyen Aydemirkan , şunları söyledi:

 "Almanya ve İtalya üzerinden yapılan schengen vizesi müracaatlarında yetkilendirilmiş bir kuruluş var. Bu kuruluş üzerinden işlemlerinizi başlatıp hazırlıyorsunuz. Oradan randevu almaya çalışırken internette başka bir siteye girdim. Oradan İletişim bilgileri bırakın biz sizi arayacağız dediler ve aradılar. Aradıktan sonra Biz sizin ön randevunuzu alıyoruz.  Ödeme yapın dediler. Ne ödemesi. Ödeme ofiste yapılıyor dediğimde Bu yılbaşından sonra değişti. Vize harcı 80 euroya çıktı ve bunu da artık biz tahsis ediyoruz dediler. Ön onayınızı aldık diyerek mail ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =