Diyanet   İşleri   Başkanı  Prof. Dr. Ali  Erbaş  , "Regaib gecesi , Allah’ın sonsuz rahmetine yönelerek günahlarımızdan arınma için büyük bir fırsattır" dedi.

haber7
0

Regaip  Kandili  sebebiyle bir mesaj yayımlayan  Diyanet   İşleri  Başkanı Erbaş , "Perşembe gününü Cuma’ya bağlayan gece Regaib  Kandili  ni idrak edeceğiz. Yüce Rabbimiz , Kur’an-ı Kerim’deki pek çok ayette üzerine yemin etmek suretiyle zamanın önemine dikkat çekmiştir. Peygamberimiz Efendimiz de zamanı kıymeti pek az idrak edilen büyük nimetler arasında zikrederek aynı gerçeğe vurgu yapmıştır. Bu yüzden Rabbimizin bahşettiği eşsiz nimetlerden biri olan zamanımızın her anını en güzel şekilde değerlendirmek son derece önemlidir" ifadelerini kullandı.

 

 

"İBADET , DUA VE NİYAZLARLA RABBİMİZİN RIZASINI KAZANMAYA ÇALIŞMAKTIR"

Bazı gün ve gecelerin taşıdıkları mana itibarıyla dini duyguların daha yoğun yaşandığı zamanlar olduğunu belirten Erbaş , "İşte henüz başında bulunduğumuz üç aylar ve Regaib gecesi , yaratılış gayemizi ve kulluk sorumluluğumuzu tefekkür etme , davranışlarımızı ve beşeri ilişkilerimizi gözden geçirme , hayatımızın muhasebesini yapma ve Allah’ın sonsuz rahmetine yönelerek günahlarımızdan arınma için büyük bir fırsattır. Nitekim Peygamber Efendimiz , Recep ayı girdiğinde Allah’ım. Recep ve Şaban aylarını bize mübarek kıl ve bizi Ramazan’a kavuştur diye dua ederek bu ayların önemine işaret etmiştir. Dolayısıyla bize düşen bu zamanları ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =