Güney Sudan'ın Ankara Büyükelçisi Majok Guandong ,  Türk  iş adamlarını , barış anlaşması çerçevesinde yeni milli birlik hükümetinin göreve geldiği ülkesine yatırım yapan 'ilkle

haber7
0

Guandong ,"Yeni bir döneme girerken Türkiye deki iş dünyasından destek; dostumuz Türk halkından yatırımcılar istiyoruz." dedi.

 

Güney Sudan da halen faaliyet gösteren 4 Türk inşaat şirketinin bulunduğunu söyleyen Guandong , "Ama daha fazlasına ihtiyacımız var. Türkiye den inşaat şirketleri talep ediyoruz çünkü Türkiye yi tanıyoruz. En iyisi onlar." diye konuştu.

Çok dürüst Türk halkıyla yakın ilişkiler kurmak istediklerini vurgulayan Guandong , "Önceliğimiz insanlara hizmet sunmak. Bu , yollar yapmak , hastaneler , okullar inşa etmek anlamına geliyor. Yatırımcılar için bir fırsat olacak." ifadelerini kullandı.

 

Guandong , Türk yatırımcıları Güney Sudan daki durumu görmeye ve yatırımda başı çekmeye çağırdı.

TÜRKİYE DESTEĞİ

Türk hükümetine Güney Sudan daki barış sürecine verdiği destekten ötürü teşekkür eden Guandong , "Barış anlaşmasına verdiği destek için Türk hükümetine teşekkür ve minnettarlığımı ifade etmek istiyorum." dedi.

Güney Sudan ın 2011 de bağımsızlığını kazanmasından bu yana kapasite artırma çalışmaları konusunda Türkiye den destek gördüklerini dile getiren Guandong , "Türkiye ile ilişkimiz çok iyi. Türk hükümeti memurlarımıza , diplomatlarımıza , medya çalışanlarımıza , petrol ve çevre yetkililerine ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =