Adana'da  Kayıp  iki kız çocuğu , Yüreğir Belediyesi'nin özel güvenlik görevlilerinin  dikkati   sayesinde  bulunarak ailelerine kavuşturuldu.

haber7
0

Atakent Mahallesi , 15 Temmuz Şehitler Parkı nda görev yapan Yüreğir Belediyesi ne bağlı özel güvenlik görevlilerinin yanına gelen aileler , evden kaçan 14 ve 15 yaşındaki kız çocuklarını aradıklarını söyleyip fotoğraflarını gösterdi. Bir gün sonra güvenlik görevlileri , güvenlik kamerası görüntülerini takip ederken hareketlerinden şüphelendikleri iki kız çocuğunun yanına gidip kontrol ettiklerinde ailelerin fotoğraflarını gösterdikleri kız çocukları olduğunu fark etti.  Kayıp  kızları bulan güvenlik görevlileri , polisi arayarak durumu bildirdi. Güvenlik görevlileri tutanakla kız çocuklarını polise teslim etti. Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ,  Kayıp  kızların ailelerine teslim edilmesini sağlayan özel güvenlik görevlilerini tebrik ederek ödüllendirdi.

Başkan Kocaispir , özel güvenlik görevlilerinin  dikkati   sayesinde  bulunan kız çocuklarının ailelerine kavuştuğunu belirterek , “Özel güvenlik faaliyetleri önleyici , koruyucu ve düzenleyici özellikleri  sayesinde  daha güvenli ve daha huzurlu bir toplumsal yaşamın sağlanmasında önemli bir rol oynamaktadır. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması , ortaya çıkabilecek olumsuzlukların engellenmesinde özel güvenliğin ne kadar önemli olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Özel güvenlik ekibimizi kutluyorum. Çok iyi bir iş çıkardılar” şeklinde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =