Goldman Sachs , altının ons fiyatı için tahmininde 200 dolarlık artışa gitti. 12 ay sonrası için  tahminini  1.800 dolara yükselten bankanın analistleri "Koronavirüsün etkileri 2. çeyrekte de hissedilmeye deva

haber7
0

Koronavirüs salgınının ülkeden ülkeye yayılmasıyla dünya genelinde yatırımcılar güvenli liman raayışına girdi. Bu arayıştaki ilk adres de  Altın  oldu. Bu sebeple  Altın  fiyatı pazartesi 1.685 dolarla 7 yılın zirvesine ulaştı. 

 

 

Bugün itibarıyla altının ons fiyatı 1.646 dolara gerilemiş olsa da birçok analist  Altın  fiyatlarının yükselmesini bekliyor. Altınla ilgili son değerlendirme ise ABD li finans devi Goldman Sachs tan geldi. 

Goldman Sachs analistleri daha önce 1.600 dolar olarak belirledikleri 12 aylık hedef  Altın  fiyatını 1.800 dolara yükseltti. Ancak bu seviyeye daha erken de ulaşılabilir.

 

 

YÜZDE 9.3 ARTIŞ ANLAMINA GELİYOR

Bankadan yapılan değerlendirmede "Koronavirüsün etkileri 2. çeyrekte de hissedilmeye devam ederse 1.800 dolara 3 ay içinde erişilebilir" ifadeleri yer aldı. 

Bu tahmin koronavirüsün etkilerinin devam etmesi durumunda  Altın  fiyatlarının dolar bazında yüzde 9.3 artması anlamına geliyor.  Altın  şu ana kadar uluslararası piyasalarda 2020 genelinde yüzde 7.8 değer kazandı. 

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =