Rusya  Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova , korona virüsüne karşı aşı geliştirme çalışmaları yürüttüklerini açıkladı. Daha önce Çin ve ABD aşıyı geliştirmeye yakın olduklarını duyurmu

haber7
0

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova , Çin de ortaya çıkarak dünyaya hızla yayılan ve  Rusya  yı da tehdit etmeye devam eden korona virüsüne karşı alınan önlemler hakkında açıklama yaptı. Golikova , yeni tip korona virüsü (Kovid-19) nedeniyle daha önce alınan önlemlerin süresinin uzatıldığını ve bu önlemlere ek önlemler getirildiğini belirtti. Golikova , alınan karar ile İran la serbest vize uygulamasına kısıtlama getirildiğini duyurdu.

Güney Kore ile hava yolu ulaşımına kısıtlama

Golikova ayrıca , Güney Kore ile karşılıklı uçuşlara sınırlandırma getirildiğini de ifade ederek , Aeroflot ve Aurora hava yolu şirketleri dışında tüm hava yollarının Rusya-Güney Kore arasındaki uçuşlarının 1 Mart itibariyle durdurulacağını açıkladı.

Aşı değerlendirmesi

Korona virüsüne karşı Rus bilim insanlarının çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyen Golikova , "Elimizde virüsün örneği mevcut ve bir aşı bulunmasına yönelik çalışmaları sürdürüyoruz. Şu ana kadar 5 prototip geliştirmiş durumdayız" ifadelerini kullandı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =