Türkiye'nin en önemli döviz girdilerinden turizmde geçen yıl yaklaşık 16  milyon   turist  ile ilk sırada yer alan ve tüm zamanların rekorunu kıran Antalya'nın bu yılki  hedefi  18  milyon   turist  olarak belirlendi

haber7
0

Ağırladığı  turist  bakımından "turizmin başkenti" olarak nitelendirilen kentte sektör paydaşları , Valisi Münir Karaloğlu ile bir araya gelerek bu yılki turizm hedefini belirledi

Dünyanın en önemli turizm destinasyonları arasında yer alan ve 193 ülkeden misafir ağırlayan kentin , bu yılki turizm hedeflerini belirlemek amacıyla sektör paydaşları ,  Antalya  Valisi Münir Karaloğlu nun başkanlığında Kundu Turizm Bölgesi ndeki bir otelde bir araya geldi.

Geçen yılın değerlendirildiği ve  2020  nin de beklentilerinin yapıldığı toplantıda , kurum , kuruluş , sektör ve sivil toplum temsilcileri fikir alışverişinde bulundu.

THY DEN 4 YENİ HAT

Kente gelen turistlerin şehir merkezine inmesi , esnafın , otel çalışanlarının , taksicilerin eğitimi konularının irdelendiği toplantıda , çevre hassasiyeti de en önemli maddeler arasında yer aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın eşi Emine Erdoğan ın himayesinde başlatılan Sıfır Atık Projesi ne özellikle otellerin daha fazla katılım sağlaması ve çöpleri kendilerinin bertaraf etmeleri istendi.

Ayrıca , Türk Hava Yollarının (THY) direkt seferler noktasında bu yıl dört yeni hat daha ilave edeceği , sektörün de hatları doldurmada üzerine düşeni yapması gerektiği vurgulandı.

Turist sayısı , pazarlar ve gelirlerin de ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =