TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Diyaeddin Şahin , "Diyanet İşleri Başkanlığı , Cidde Başkonsolosluğu ve TÜRSAB olarak  kriz   masası  oluşturduk. Umre ziyaretleri kısa süre sonra başlayacaksa hem hava yolu şirketlerimiz h

haber7
0

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Üyesi Diyaeddin Şahin , "Diyanet İşleri Başkanlığı , Cidde Başkonsoluğu ve TÜRSAB olarak  kriz   masası  oluşturduk." dedi.

Şahin , Suudi Arabistan ın , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle umre ve Mescid-i Nebevi ziyaretlerinin geçici olarak askıya alındığını duyurmasına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Şahin , Suudi Arabistan da henüz rastlanmış koronavirüs vakasının olmadığını , tedbir olarak ziyaretlerin askıya alındığını belirterek , şunları kaydetti:

"Askıya alınma iki şekilde gerçekleşti. Birincisi , yeni vize verilmesi askıya alındı. İkincisi de vizesi alınmış , rezervasyonları yapılmış ve otelleri ödenmiş olan yolcuların Suudi Arabistan a alınmaması ile ilgili bir karar alındı. Asıl  kriz  olan bu ikinci husus. Şu anda İstanbul , İzmir , Adana ve Kahramanmaraş ta ve birçok havaalanında yolcular vardı. Kimisi uçaktan indirildi kimisi check-in işlemleri yapıldıktan sonra ziyaretlerin askıya alındığını öğrendi. Uçuşlar tamamen durdu.

Diyanet İşleri Başkanlığı , Cidde Başkonsoluğu ve TÜRSAB konuyu takip ediyor. Umre ziyaretleri kısa süre sonra başlayacaksa hem hava yolu şirketlerimiz hem de bizler kaldığımız yerden devam edeceğiz. Ama eğer uzun bir zaman sonra olacaksa elbette durum değerlendirmesi yapılacak , yolcuların ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =