THY  Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı İstanbul Havalimanı’nda açıklamada bulunuyor.

haber7
0

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı nın açıklamalarından satır başları;

Riskler görüldüğü belirtildi. Biz de Bakanlığımıza söyledik. Ankara nın daha isabetli olacağı kararı oluşunca İstanbul a inecek uçağımızı oraya indirdik. 

Hassasiyetle taşımaların yapılmasını sağlamak açısından ilgili bakanlıklarımız ve bakanlarımızla devamlı temas halindeyiz. Sivil havacılıkla irtibat halindeyiz. Dünya sağlık örgütü ve sektörel kuruluşlarımızın önlemlerini ve uyarılarını dikkatle takip ediyoruz. 

Seul dan uçak seferlerimizi azalttık. Nahçivan dan ise durdurduk. risk devam ederken bazı yerlerden uçuşları durduruyoruz. 

Suudi Arabistan a Umre uçuşları kapatıldı.

Riskin yönetilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu tip ülkelerle ilgili Suudi Arabistan Umre uçuşlarını durdurdu. Yolcu girişlerini de 22 ülkeyi kapsayacak şekilde durdurduk. Uçuşlarımızı sağladık. Türk vatandaşlarımızı alarak geri dönmeye devam edecek. Ama umre uçuşları kapatıldı. İstanbul Havalimanı ndan bu 22 ülkeye yönelik çalışmalarımızı yapıyoruz. Gelenleri Suudi Arabistan a göndermiyoruz. Hızla uyum gösteriyoruz. 

Ocak başında Wuhan merkezli bu virüste Bahreyn , Çin , İran gibi ülkelerden iptal yaptık. Pekin hariç Çin için tamamen iptal edildi. Pekin için de mart itibariyle karar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =