Avrupa’da Kovid-19 nedeniyle en çok can kaybının yaşandığı İtalya’nın  Lombardiya  Bölgesi’nde bölgesel yönetim  başkanı  Attilio Fontana , yakın çalışma arkadaşında yeni tip koronavirüs tespit

haber7
0

Fontana , Facebook hesabından paylaştığı bir görüntüde , yakın çalışma arkadaşının Kovid-19 analizlerinin pozitif çıktığını belirterek , bu nedenle yapmaları gereken basın toplantısını iptal etmek durumunda kaldıklarını anlattı.

Yakın çalışma arkadaşıyla temasta olan ekibi ve kendisinin de testlerden geçtiğini aktaran Fontana , bu testlerin negatif çıkmasına karşın  kendisini  de  karantinaya  aldığını bildirdi.

Attilio Fontana , karantina kararının gerekçesini ise "Bugün itibaren bir şeyler değişecek. Ben de üst düzey sağlık enstitüsünün talimatlarına uyacağım , bunun için iki hafta boyunca kendi halimde tecritte yaşamaya çalışacağım. Bunu özellikle benimle çalışanları korumak için yapıyorum." ifadeleriyle açıkladı.

İtalya da geçen cumadan bu yana Kovid-19 nedeniyle 12 kişi hayatını kaybederken , virüsün bulaştığı kişi sayısı da 400 ü buldu. Salgının görüldüğü bölgeler arasında  İtalya  içinde  Lombardiya  başı çekiyor.

İtalya , bu istatistiklerle koronavirüsün en hızlı yayıldığı ve en çok ölümün görüldüğü ülkeler sıralamasında da dünya genelinde ilk 5 te yer alırken , Avrupa’da ise birinci durumda bulunuyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =