ABD'nin Terörle Mücadele Özel Temsilcisi Nathan Sales , Beşar  Esed  rejiminin İdlib'de teröristlerle mücadele etme niyetinde olmadığını , amacının  sivilleri  hedef alarak şehrin kontrolünü ele geçir

haber7
0

Dışişleri Bakanlığı Terörle Mücadele Direktörü Sales , bakanlık binasında düzenlenen basın toplantısında  İdlib  de yaşanan gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Açıklamasında  İdlib  e düzenlediği saldırılar sebebiyle Suriye  rejimine  tepki gösteren Sales , "Esed rejiminin  İdlib  de teröristlerle savaşmak gibi bir niyeti yok. Bölge üzerinde kontrolü yeniden kurmak ve oradaki sivil nüfusu rejimden beklediğimiz acımasızlığa maruz bırakmak peşinde." ifadelerini kullandı.

Sales , ayrıca Rusya ve İran ın Suriye de rejime verdiği desteğe de dikkati çekerek , "Aynı şey  Esed   rejimine  sahip çıkan yabancı güçler için de geçerli. Terörle mücadele gibi bir kaygıları yok. Hegemonyayı tekrar inşa etmenin derdindeler." dedi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =