25 Mart 2009'da helikopter kazasında hayatını kaybeden Muhsin  Yazıcıoğlu  davasıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı.  FETÖ  imamı Abdullah Önder'in yaptığı itiraflar ,  Yazıcıoğlu  suikastını çözecek nit

haber7
0

Hürriyet Gazetesi Yazarı Nedim Şener bugünkü yazısında , Muhsin  Yazıcıoğlu  nun hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili FETÖ nün Elazığ avukatlar sorumlusu Abdullah Önder in itiraflarına yer verdi. Şener in yazısında yer verdiği itiraflar şöyle:

KONU BÜYÜĞÜMÜZE (GÜLEN) AKTARILDI

“17 Nisan 2014’te Ahmet Atilla Kavuran isimli Elazığ avukatı , beni cep telefonumdan aradı. Bu tarihi çok iyi hatırlıyorum , özel yetkili mahkemeler kaldırıldığı için Muhsin  Yazıcıoğlu  dosyası Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı’na gelmiş , dosyadaki gizlilik kalkmıştı. Örgütte sorumlu olduğum avukat Ahmet Atilla Kavuran beni arayarak , ‘Abi çok önemli bir konu var , yüz yüze görüşmemiz lazım’ dedi. Örgüte ait bir öğrenci yurdunda buluştuk. ‘Abi , Muhsin  Yazıcıoğlu  davasında helikopterden sökülen cihazları götüren askerler var ya... Atalar onların avukatıymış. Dosyada bugün gizlilik kalktı. Elazığ Barosu bununla çalkalanıyor’ dedi. Ben de bunun üzerine Kahramanmaraş imamı Mehmet Durakoğlu’nu cep telefonumdan arayarak , ‘Acil bir durum var görüşelim’ dedim. 16.30’da geldi. Avukat Ahmet Atilla Kavuran’ın yanında duyduklarımı anlattım. Durakoğlu , ‘Bu nasıl iş?’ dedi.”

BBP’DEN SORUMLU ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =