İdlib'de bomba seslerinden korkmaması için babasının 'savaş oyunu' oynattığı küçük  Selva   artık   özgürce  oyun oynuyor.

haber7
0

Serakib ilçesinden , Rusya ve Esed rejim güçlerinin bombardımanından kaçarak Türkiye sınırına yakın Sarmada bölgesine sığınan ve daha sonra Türkiye’ye getirilen Abdullah Muhammed , “Kızım Selva’ya bomba seslerinin oyun olduğuna ikna etmiştim ama şimdi özgürce oyun oynuyoruz” dedi.

Muhammed , 4 yaşındaki kızı Selva’ya bombaların bir oyunun parçası olduğunu öğrettiğini belirterek , “Ben İdlib’e bağlı Serakib’de yaşıyordum. 9 yıldan beri devam eden bombardımana  artık  dayanacak gücümüz kalmadı ve Sarmada bölgesine geldik. Videoyu da orada çektim. Bir bayram günü çocukları havai fişek patlatıyordu. Patlama seslerini duyunca kızım bir anda korkup paniklemeye başladı. Kızım kucağıma alıp balkona çıktım ve oynayan çocukları gösterdim. Korkmaması gerektiğini söyledim ve beraber de bir tane patlattık. Bunun oyun olduğuna ikna oldu ve patlama sesi duyunca gülmesini istedim. Bombardımanlarda başlayınca , kızıma bunun bir oyun olduğunu hatırlattım. Şaka ile karışık bir oyun oldu” dedi.

“KENDİ AYAKLARIM ÜSTÜNDE DURMAK İSTİYORUM”

Alın teri ile para kazandıktan sonra kızı Selva’yı kreşe göndermek istediğini belirten Muhammed , “Ben bundan sonra burada yaşayacağım için , öncelikle kendime iş bulacağım. Kendi ayaklarımın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =