Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı “iletişim seferberliği” çağrısı çerçevesinde İletişim Başkanlığı tarafından hayata geçirilen  Kamu   Diplomasisi   Koordinasyon  K

haber7
0

İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun’un başkanlık ettiği  Kamu   Diplomasisi   Koordinasyon   Kurulu  Toplantısı , bütün bakanlıklar ile ilgili  Kamu  kurum ve kuruluşlarının katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapıldı.

 

 

Prof. Dr. Fahrettin Altun , toplantının açılışında yaptığı konuşmada ,  Kamu  diplomasisinin , stratejik iletişim politikalarının en önemli saç ayaklarından biri olduğunu belirterek , “Elbette stratejik iletişimimiz de  Kamu  diplomasimiz de her şeyden önce milli güvenlik önceliklerimizden , devletimizi ve milletimizi ayakta tutan kuruluş değerlerimizden , toplumsal refah mücadelemizden ve ulusal kalkınma hedeflerimizden bağımsız değildir.” dedi.

İletişimin uluslararası ilişkilerde hiç̧ olmadığı kadar önemli bir unsur haline geldiğine işaret eden Altun , uluslararası medyanın dış politika yapım süreçlerinin giderek merkezine yerleşmeye başladığını , medyatik gerçekliğin hakiki gerçekliğin önüne geçtiğini söyledi.

 

 

“Milli menfaatlerimiz doğrultusunda el birliğiyle çalışacağız”

Zaman zaman Türkiye’yi de etkileyen enformasyon savaşlarının artık uluslararası siyasetin inkar edilemez bir parçası olduğunu dile getiren Altun , şunları kaydetti:

“Artık sadece  Kamu  diplomasisinden , stratejik iletişim araçlarının uluslararası ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =