Çin’in Guangdong eyaletinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanıp iyileşince taburcu  edilen   kişilerin  bir kısmında yeniden virüse rastlandı.

haber7
0

Caixin gazetesinin haberine göre , Guangdong eyaletinde Kovid-19’a yakalandıktan sonra taburcu  edilen  hastaların yüzde 14’ünde  tekrar  koronavirüs saptandı.

Guangdong Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi Yardımcı Direktörü Song Tie söz konusu kişilerde yapılan testlerin pozitif çıkmasının bu  kişilerin  virüs taşıyor olabileceğini gösterdiğini , bu  kişilerin  neden ve nasıl  tekrar  virüse yakalandıklarının bilinmediğini kaydetti.

Diğer yandan Ulusal Sağlık Komisyonundan daha önce yapılan bir açıklamada , göre Kovid-19’dan iyileşen kişilere sağlıklarına dikkat etmeleri , ev dışındaki faaliyetlerini azaltmaları ve taburcu edilmelerini takiben ilerleyen haftalarla  tekrar  Kovid-19 testi yaptırmaları tavsiye edilmişti.

UYARILAR YAPILMIŞTI

Çin-Japon Hastanesi Bulaşıcı Hastalıklar Uzmanları Grubu Başkanı Can Çingyüen 31 Ocak’ta yaptığı açıklamada virüse yakalandıktan sonra iyileşen  kişilerin  vücutlarının antikor geliştirdiğini belirtmiş ancak bu  kişilerin   tekrar  hastalanmamak için dikkatli olmaları gerektiğini ifade etmişti. Can , "Antikorlar , uzun süre hayatta kalmaz. Bu yüzden iyileşmiş hastaların  tekrar  enfeksiyon kapabileceklerine dair hala risk var. Onlar kendilerini korumaya devam etmeli" ifadesini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =